Voleybol Sahası Kurulumu

Voleybol Sahası Kurulumu


Enileri Description

Kadın erkek Tercih Edilen eğlenceli bir spor dalı olan voleybol, açık ve kapalı spor sahalarında oynanabilmektedir. Voleybol sahası özellikleri bakımından Profesyonel sahalara ve halı sahalara göre bazı değişkenlikler gösterir. Bir file yardımıyla saha ortadan ikiye bölünür ve karşılıklı iki takıma aırır. Voleybol Sahası Kurulumunda uluslarası voleybol federasyonun verdiği değerler baz alınır ve bütün saha buna göre yapılır. Voleybol Sahası Kurulumu birkaç çeşitle yapılmaktadır. Kar, havuz, plaj, ve engelliler için oturarak oynanan voleybol gibi her zeminde ve koşulda oynanmak için voleybol sahası kurulabilir.

 

Voleybol Sahası Kurulumu ve Özellikleri

Voleybol sahasında kurulumunda altyapı ve zemine çok dikkat edilmelidir. Yamuk, Dalgalanmalı, Çıkıntıları Olmayan bir zemin hazırlanmalıdır. Bu zemin için yine bazı uluslararası ölçüler ve kriterler vardır. Bu değerlere mutlaka uyulmalıdır. Zemin yapım aşamasında sonlandığında boya ile çizgiler boyanır. Filenin kurulumu ve Tel örgülerin yerleştirilmesiyle sahanın kurulumu tamamlanmış olur. Voleybol Sahası Kurulumda zemin olarak beton ya da asfalt tercih edebilirsiniz. Açık voleybol sahası olacaksa yumuşak bir zemin seçmeniz daha doğru olacaktır.

Voleybol sahası kurulumu yapılacak yerin dikkatlice araştırılması gerekir. Zira maç yapılırken dışardan gelen sesler oyuncuların konsantrasyonunu

Bozarak oyun kalitesine etki edebilir. Bu iş için hazırlanmış özel bir alan hazırlanmalıdır.

Voleybol Sahası Kurulumu Nasıl Yapılır

Voleybol sahasının kurulumu için sahada olması gerekli ekipmanlardan bir tanesi de filedir. 1 metre genişliği olan bir file seçimi yapılır. Uzunluğu da 9,5 metre olmalıdır. Voleybol sahası kurulumu için uluslararası standartlara uygun ölçüler kullanılacaktır. Voleybol sahası kurulumu için bize ulaşın. Size teklif gönderelim.

Teklif İsteyin

Sorunuz En hızlı şekilde dönüş sağlıyoruz!
Whatsapp Logo