Tenis Kortu Kurulumu

Tenis Kortu Kurulumu


Enileri Description

Tenis, zaman geçtikçe daha çok severek oynanan bir spor branşıdır. Raketler yardımıyla oynanan tenis, özel bir saha konseptiyle diğer spor dallarından biraz farklıdır. Tenis Kortu Kurulumu için uluslararası belirlenen kurallara ve özelliklere mutlaka uyulmalıdır. Tenis kortu kurulumu için belirlenen gerekli ölçüler 18 metreye 36 metredir. Fakat tenis kortu kurulumu gerçekleştirilecek yer daha küçük boyutlardaysa bu rakamlarda oynama yapılabilir. Ama kaliteli kurallara uygun amatör olmayan bir saha yapılacaksa mutlaka ölçülere dikkat etmek gerekir. Tenis Kortu Kurulumu yapılacak zemin de bizim için çok önemlidir. Zemin uygulaması yapılmadan önce mutlaka sahadaki sporcuların düşünülerek yapılması gerekmektedir. Herhangi bir sakatlanma ve Yaralanma İhtimaline karşılık sert olmayan daha yumuşak zeminler tercih edilmelidir. Tenis Kortu Kurulumu İçin Kalite ve özellikleri bakımından birbirinden farklı zemin çeşitleri vardır.

 

Tenis Kortu Kurulumu için Zemin Seçenekleri

Yapılacak bir Tenis kortu uygulaması için kullanılan zemin çeşitleri, akrilik, tartan, suni çimdir. Yapay çim dediğimiz kaplama olarak hazırlanan çim çeşidi görsel olarak daha güzel görünmektedir. Yapısı sebebiyle yumuşak olması sakatlanmalara maruz kalınmasını en aza indirmektedir.

Tenis kortu kurulumu için seçilen farklı zeminlerden bir tanesi de akrilik zemindir. Ekonomik olarak daha uygun olmasından dolayı çok fazla tercih edilirler. Akrilik zeminden farklı olan diğer zemin çeşidi de tartan zemindir.

Tartan zemin kaydırma yapmaz. Bu zemin topun daha iyi zıplamasını sağlar. Bu zeminin de yumuşak olması tercih sebebidir.

 

Tenis Kortu Kurulumu Yapımı

Tenis kortu kurulumu için kullanılacak malzemelere göre rakamlar ortaya çıkmaktadır. Maliyetinin daha uygun olması açısından zemin olarak akrilik kullanabilirsiniz. Yapılacak tenis kortu alanı için sessiz bir ortam ayarlanmalıdır. Tenis kortlarını kapalı tel örgülerle de kullanmak mümkündür. Maç esnasında izlemeye gelen izleyiciler için de bir alan oluşturulabilir.

Teklif İsteyin

Sorunuz En hızlı şekilde dönüş sağlıyoruz!
Whatsapp Logo