Basketbol Sahası Kurulumu

Basketbol Sahası Kurulumu


Enileri Description

Basketbol Sahası Kurulumu için inşaatın yapılacağı bölge öncelikle işveren tarafından tesviye edilir. Sonra 20 cm toprağın içinde kalacak şekilde ayarlanır ve çevre hatılı beton dökme işlemi başlar. Hatıl betonu oluştuktan sonra çakıl ile doldurularak sıkıştırılma sağlanır ve mekaniz stabilize yapılır. Yağmur sularının sahadan hızlı bir şekilde tahliye olması için bir taraftan meyil verilir ve Daha çok kurul kalması sağlanır. Basketbol Sahası Kurulumu için Yukarıdaki işlemler sırasında sık sık sulama yapılarak zeminin iyice oturması sağlanır ve asfalt kaplama yapmaya hazır hale getirilir.

Basketbol Sahası Kurulumu Asfalt Kaplama;

Bütün bu işlemler bittikten sonra bölgenin üzerine iki kademeli, 9 cm asfalt kaplama yapılır. Asfalt uzman kadro tarafında dikkatlice incelenir ve zeminin düzgünlüğü onaylanır. Çünkü bu aşamada yapılacak küçük bir hata zeminde dalgalanmalara sebep olur bu da son aşamada bazı yerlerde gölgelenmelere sebebiyet verir. Basketbol Sahası Kurulumu Bütün işlemler bitti ve asfalt kaplama tamamlandı bu aşamada bol bol sulama yapılması gerekmektedir. Bu işlem asfaltın içerisindeki gazların daha çabuk buharlaşarak çıkmasını sağlayacağı gibi yabancı maddelerden arınmasını kolaylaştıracaktır.

Basketbol Sahası Kurulumu Akrilik Kaplama // EPDM Zemin Kaplama

Burada 5 katmanlı bir sistem mevcuttur. Bu sistemde monoblok, sahadaki sporcuya gerekli fiziki gücü sağlar. Ayrıca konforludur. akrilik bazlı ve alt katmanları epdm takviyeli, olarak döküm metodu ile üretilir. Uygulamada Katman Özel reçine ile resurfacer olur. Sentetik poliüretan  reçine ve Epdm Kauçuk Tozu, Dirençli ve Kaymayan Özel Sentetik Reçine gibi malzemeler kullanılarak yapılacaktır. Basketbol Sahası Kurulumu Projesinde asfalt altyapı için belirlene süre dolduktan sonra kaplama için çalışma başlar. Öncelikle asfalt yüzeyinde düz bir zemin elde etmek için Resurfacer dediğimiz kat yapılır. Uygulamada zemine serilen karışımın içinde min 0,3 kg/m2 ana malzeme kullanılmış olmalıdır. Darbe emici yastıklama katmanı poliüretan reçinenin EPDM kauçuk taneciklerle karışımından elde edilir. 0.5-1.5 mm çaplı granüller fabrikasyon üretim sırasında karıştırılmış olacaktır. Bu uygulama iki kat halinde uygulanacak ve karışımda kullanılan ana malzeme her iki katın toplamında min 1.04 kg/m2 olacaktır. Tefsiye özellikli darbe emici katman üç kat olarak uygulanacak, içinde 0-0.5 mm EPDM bulunacaktır. Uygulanan malzemenin ana maddesi min 0.6 kg/m2 olacaktır. Her bir katmanın kuruma süresi 20 °C da 5 saat olacaktır. Uygulama özel neopren kauçuk ağızlı çekçeklerle yapılacaktır. Üst kaplama akrilik bazlı ve içinde renk pigmenti bulunan malzeme ile silika kumunun karıştırılmasından oluşmaktadır. İki kat olarak uygulanacak, uygulamada kullanılacak karışımın ana maddesi min 0.23 kg/m2 olacak şekilde yapılacaktır. İkinci kat uygulaması birinci kat uygulaması bittikten en az 1 saat sonra yapılacaktır. Kaplama kaymayan, zemine mekanik ve UV direnci sağlayan özellikte olacaktır. Üst kaplamanın son katı yine akrilik bazlı ve renk pigmenti içerecek ve tek kat olarak uygulanacaktır. Uygulamada kullanılacak karışımın ana maddesi min 0.17 kg/m2 olacaktır. Oyun çizgileri özel çizgi boyası ile son kat uygulamasından min 18 saat sonra 1 ya da 2 kat olarak uygulanacaktır.

Teklif İsteyin

Sorunuz En hızlı şekilde dönüş sağlıyoruz!
Whatsapp Logo