Atletizm Pisti Yapımı

Atletizm Pisti Yapımı


Enileri Description

Tartan pist yapımı dediğimiz yani diğer adıyla atletizim pisti yapımı konusunda Türkiye’nin en tecrübeli ekiplerine sahibiz. Tartan pist EPDM ve SBR granül katmanlarından meydana gelmektedir.

IAAF Standartlarında Atletizm Pisti Yapımı

Atletizm pisti yapımı için bazı kriterler ve standartlar söz konusudur Bu standartlarına uygun yaptığımız tartan pist zeminleri ile sertifika alabilmektedir. Yapımı bittikten sonra atletizm pistlerimize ihtiyaç halinde IAAF Class-1 sertifikası veya IAAF Class-2 sertifikası ile belgelendirilir.

Atletizm Pist Yapımı İçin Gerekli Olan Class 1 ve Class 2 sertifika belgelendirmesini şirketimiz almaktadır. Atletizm pisti yapımı için zemin kaplamasını alanında uzman teknik kadromuz yapmaktadır.

Tartan Atletizm Pisti Yapımı Nasıl Yapılır?

  • Tartan pist yapımı için ilk olarak yapılması gereken zeminin hazırlanmasıdır. İhtiyaca göre daha sonrasında altyapıda kullanmak üzere asfalt kullanılabilir ve asfaltlamanın üzerine tartan zemin uygulaması yapılır. IAAF sertifikasıiçin bazı kriterleri göz ardı etmemek gerekir.
  • Öncelikle zemin düzleştirilerek sıkılaşması sağlanır. Gerekli olan kanal montajı yapılır. Kotların alınma işlemi çok dikkatli yapılarak zemine %0,5-7 aralığında bir eğim
  • Düzeltme işlemi bittikten sonra zemin üzerine asfaltuygulaması yapılır. Tercihen beton da kullanılabilmektedir. Aslfat veya beton olarak seçilen zeminde dalgalanma 3mm’den fazla olmamalıdır.
  • Tartan zemin işlemine başlamadan önce kullanılan zemine polimeruygulaması yapılır ve zemin hazırlanır.
  • Alt tabakası için binder ile karıştırılmış 8-10mm SBRgranül katmanı uygulanır.
  • Son olarak EPDM granül katmanı uygulanır ve özel makineler ile düzeltilir.

Teklif İsteyin

Sorunuz En hızlı şekilde dönüş sağlıyoruz!
Whatsapp Logo